po út st čt so ne
20

60 let kina Mír v Krnově

Jak se měnilo kino za 60 let své existence? Jak se vyvíjela kvalita promítání a pohodlí pro diváky? To vše se ve zkratce dozvíte v našem videu:


Co si o krnovském kině v průběhu let mohli povídat obyvatelé města? Dozvíte se v komiksových minirozhovorech v našem videu:

V neděli 26. 6. 2022 v brzkých ranních hodinách prohrál svůj dlouhý a nerovný souboj se zákeřnou nemocí vedoucí krnovského kina Mír 70 pan Pavel Tomešek.

Jeho profesní život byl s různými kiny spjat po více jak čtyři desetiletí a pod jeho vedením se z krnovského kina stal naprostý unikát, kde se snoubí nejmodernější projekční a zvuková technika s plně funkčním vybavením pro projekce dnes již nepoužívaných filmových materiálů a formátů.

Své nadšení pro promítání klasických filmových pásů dokázal přenést i na tým spolupracovníků a zapsal tak krnovské kino do pomyslné mapy kin pořádajících mezinárodní festivaly 70mm filmu. Právě díky festivalu KRRR! se do Krnova sjíždí návštěvníci z celého světa již více jak 15 let.

70mm projekce byla Pavlovou životní láskou. Pomáhal ji zachovat a znovu zprovoznit nejen ve „svém“ kině, ale díky jeho nadšení i znalostem mohli tuto technickou raritu zažít alespoň jednou i diváci ve Zlíně, v Dobrušce a úzkou spolupráci navázal rovněž s provozovateli 70mm amfiteátru v Banské Bystrici, takže tamější i krnovský festival jsou propojeny jak programově, tak i personálně.

V neposlední řadě nechceme zapomenout ani na podporu cinefilů a mladých filmových tvůrců, pro které dokázal z krnovského kina vytvořit nezbytné zázemí jak pro tvorbu, tak i pro prezentaci nově vznikajících děl.

Za své aktivity byl Pavel Tomešek několikrát nominován na Osobnost kultury v Krnově a v letošním roce obdrží rovněž ocenění od Asociace českých filmových klubů na 48. Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

Pavle, děkujeme.

Vstupenky lze zakoupit v pokladně kina Mír 70 (pokladna bude otevřena 1 hodinu před začátkem prvního představení) – pokud možno plaťte bezhotovostně, nebo v TIC Krnov.

Nákup vstupenek přes internet je možný nejpozději 1 hodinu před začátkem představení. Rezervace on-line jsou umožněny pouze majitelům Filmové karty a Bio Senior karty.

Návštěvníci NEMUSÍ MÍT dýchací cesty chráněny repirátorem.

Konzumace v hledišti je povolena.

Přestože již neplatí žádná zvláštní opatření, nadále doporučujeme dbát na zvýšenou hygienu rukou a dodržování alespoň 1,5metrových rozestupů od ostatních osob.

 

 

Hrajeme 11.–14. 8.

do 12 let nevhodný, titulky, horor, vstupné: 120 Kč

USA 2022, režie: William Brent Bell, 90 min.

Příběh zlovolné dívky Esther z hororu Sirotek dostává novou kapitolu. Vyšinutá žena Leena Klammer je pro dobro světa zavřená v ústavu pro duševně choré kdesi v Estonsku. Vysoce inteligentní, promiskuitní Leena je zlo v lidské podobě, trpí řadou psychických poruch a ve svých třiceti letech vypadá jako dítě. Jednoho dne se jí brilantním způsobem povede z blázince utéct a rozhodne se naplnit svůj neméně perfektní plán. Vydává se do Ameriky, kde se vydává za ztracené dítě Esther ze zámožné rodiny. To se jí podaří, ale její zmanipulovaný a vysoce spokojený život obyčejného děvčete se nečekaně zvrtne. Esther je následně vhozena do nervy drásajícího souboje se svou novou matkou, která je připravená udělat cokoliv a svou rodinu před vražedným dítětem ochránit.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

POZOR, všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuální opatření

Čt 11. 8. ve 20.00 ZDE

Pá 12. 8. ve 20.00 ZDE

So 13. 8. ve 20.00 ZDE

Ne 14. 8. ve 20.00 ZDE

Další informace: ČSFD